Yılların deneyimli kuyum ustası Ahmet Çetinol tarafından 1997 yılında temelleri atılan Çetinol Kuyumculuk, 24 ayar altından mamül birbirinden şık tasarımlara sahip takılara imza atıyor. Tarihin engin derinliğinden ve topraklarımızın kültürel zenginliğinden beslenen Çetinol Kuyumculuk, adeta Osmanlı saray kuyumcuları gibi takılarına ruh ve sevgiyi aynı anda katıyor.
Pırlanta ve elmas taşlarla süslenen Çetinol Kuyumculuğun ürünleri, butik tasarım anlayışıyla ve sınırlı sayılarda üretilerek takıseverlere sunuluyor. Sadece ülke içinde değil ülke dışında da bir müşteri portföyüne sahip olan Çetinol Kuyumculuk, yarınlara geçmişin güzelliklerini taşımakta kararlı.
Kemikleşmiş bir kadroya sahip olan Çetinol Kuyumculuk, İstanbul Çemberlitaş’ta yer alan tarihi Vezirhan’da ürünlerini hazırlıyor. Her takının bir hikayesi olması gerektiğini ve takıyı üzerinde taşıyacak kişinin de bu özelliği bilerek kullanması gerektiğinin önemine dikkat çeken Ahmet Çetinol, kontrollü büyüme ve yıllar içinde elde ettiği otantik çizgiyi sonuna kadar korumak düşüncesindedir.

Vizyonumuz

Altının madenden çıktığı haliyle en doğal şeklinde üretim yapma ilkesini benimseyen firmamız, tüm ürünlerinde mutlaka tarihi dokuyu üzerinde barındırmaya ve yüzlerce yıl öncesinin benzersiz sanatsal yaklaşımını yansıtmaya özen gösteriyor. Çetinol Kuyumculuğun en önemli vizyonu geçmiş ile günümüz arasında köprü olmak ve geçmişin güzelliklerini tarih sayfalarından çıkararak günümüz insanına da aktarmak.

Misyonumuz

Çetinol Kuyumculuk, özgün ve taklit edilemeyen tasarımlara imza atmayı, bu hedefine ulaşmak içinde günümüz teknolojisinin sonsuz olanaklarından yararlanmak yerine, geçmişin eşsiz zanaat anlayışını benimsemeyi tercih etmiştir. Tamamen el işi göz nuru ile yapılan otantik takılarımız ile yaşadığımız toprakların, yüzlerce medeniyete eşlik etmiş bu kıymetli bölgenin kültürel zenginliğini tekrar gün yüzüne çıkarmayı hedefliyoruz. Takılarımız sadece ülkemiz içinde değil Dünyanın çok farklı bölgelerinde özgün ve otantik takı kullanmayı seven kişilere ulaşmaktadır. Amacımız; yüzlerce ürün üreterek değil, az ama benzersiz bir üretim tarzı ile tanınmak ve tercih edilmektir.